TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Owczarek Alex jest dodatkową parą oczu, uszu i... nosem dla swoich kolegów.

„Komisarz Alex” to wartka akcja i trzymająca w napięciu opowieść rozgrywana w najciekawszych miejscach Łodzi. Jej integralnym, jeśli nie najważniejszym elementem są emocje wynikające z relacji policyjnego psa Alexa z zespołem detektywów, walczących z różnymi obliczami przestępczości. Alex dzięki swoim niezwykłym, niemal ludzkim cechom, zyskał zaufanie partnerów w pracy.

Serial „Komisarz Alex” jest polską wersją popularnej na całym świecie austriacko-włoskiej serii detektywistycznej „Komisarz Rex” („Rex, Cop's Best Friend”), nadawanej z powodzeniem od 1994 roku. Akcja naszej wersji filmu będzie się skupiała wokół trójki pracowników biura policji kryminalnej. Oprócz policjantów, służbę sprawuje tam owczarek Alex, który pomaga rozwiązywać kryminalne zagadki i jest dodatkową parą oczu i uszu dla swojego zespołu.

„Rex, Cop's Best Friend” został sprzedany do ponad 110 krajów i jest jedną z najbardziej popularnych serii na świecie. Serial został przetłumaczony na dziewięć języków, w tym chiński, wietnamski i węgierski. Zniewalający urok owczarka, który przeprowadził się z Wiednia do Rzymu, i rozwiązuje ekscytujące sprawy kryminalne zapewniły rekordową oglądalność na całym świecie. Obecnie serial ma 13 sezonów.

W polskiej adaptacji czworonożny policjant będzie nosił imię Alex. W roli jego opiekuna zobaczymy w 9. sezonie Krystiana Wieczorka. Wcieli się on w postać komisarza Piotra Górskiego. Na planie pojawi się także związany z Łodzią Ireneusz Czop, jako starszy aspirant Ryszard Puchała.

Serial wyreżyserował Robert Wichrowski, który w swoim dorobku ma już m.in. takie produkcje jak „Szpilki na Giewoncie”, „Brzydula” czy „Klub szalonych dziewic”. Grający Alexa owczarek niemiecki do swojej roli przygotowywany został przez uznaną treserkę Beatę Krzemińską.