TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Owczarek Alex jest dodatkową parą oczu, uszu i... nosem dla swoich kolegów.

„Komisarz Alex” to wartka akcja i trzymająca w napięciu opowieść rozgrywana w najciekawszych miejscach Łodzi. Jej integralnym, jeśli nie najważniejszym elementem są emocje wynikające z relacji policyjnego psa Alexa z zespołem funkcjonariuszy, walczących z różnymi obliczami przestępczości. Alex dzięki swoim niezwykłym, niemal ludzkim cechom, zyskał zaufanie partnerów w pracy.

Serial „Komisarz Alex” jest polską wersją popularnej na całym świecie austriacko-włoskiej serii detektywistycznej „Komisarz Rex” („Rex, Cop's Best Friend”). Akcja polskiej wersji serialu skupia się wokół pracowników policji kryminalnej. Oprócz policjantów, służbę sprawuje tam owczarek Alex, który pomaga rozwiązywać kryminalne zagadki i jest dodatkową parą oczu i uszu dla swojego zespołu.

„Rex, Cop's Best Friend” został sprzedany do ponad 110 krajów. Jest jedną z najbardziej popularnych serii na świecie. Serial został przetłumaczony na wiele języków, w tym chiński, wietnamski i węgierski. Zniewalający urok owczarka, który przeprowadził się z Wiednia do Rzymu, i rozwiązuje ekscytujące sprawy kryminalne zapewniły rekordową oglądalność na całym świecie.

Serial wyreżyserował Robert Wichrowski, który w swoim dorobku ma już m.in. takie produkcje jak „Szpilki na Giewoncie”, „Brzydula” czy „Klub szalonych dziewic”. Grający Aleksa owczarek niemiecki do swojej roli przygotowywany był przez uznaną treserkę Beatę Krzemińską.