TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

„Komisarz Alex” po raz VIII!

Ekipa w komplecie (fot. TVP)
Nowe przygody Michała Orlicza (Antoni Pawlicki) i Ryszarda Puchały (Ireneusz Czop) oraz ich czworonożnego pomocnika pełne będą, jak zwykle, skomplikowanych zagadek kryminalnych, pościgów za niebezpiecznymi przestępcami i zaskakujących zwrotów akcji.
Michał i jego podwładni zmierzą się z rozwiązaniem przerażającej zbrodni dokonanej w miejskim parku na parze młodych ludzi w momencie, gdy oddawali się miłosnym igraszkom. Wśród przestępstw, ściganiem których zajmie się tej jesieni zespół kierowany przez Orlicza będą też m.in. kradzież i nielegalny handel mumiami egipskimi i innymi antykami, napady i zbrodnie zlecone przez gangsterów oraz wzbudzające grozę praktyki wyznawców czarnej magii. Alex i jego opiekun kilka razy znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, ale na szczęście uda się im zawsze wyjść cało z opresji.

W nowych odcinkach serialu nie pojawi się Lucyna (Magdalena Walach), która po awansie musiała rozstać się z przyjaciółmi i przenieść do innego miasta. Zwolnione przez nią miejsce zajmie oddelegowana do pracy w Łodzi z Trójmiasta podkomisarz Ewa Krassowska (Agnieszka Więdłocha), była studentka... Leona Bergera (Janusz Chabior). W 8. serii „Komisarza Aleksa” bardzo ważną rolę w pracy i w życiu Orlicza odegra też nowa komisarz Marta Grabska (Beata Fido) – wysokiej klasy specjalistka, psycholog i oficer w jednym. Widzowie poznają też legendarnego szefa Klaudusi i wszystkich łódzkich policjantów, energicznego komendanta Stanisława Mędrzaka (Zbigniew Lesień), który okaże się największym fanem czworonożnego detektywa.

Ci, którzy śledzą życie prywatne bohaterów serialu, też nie będą zawiedzeni. Michał spotka wreszcie dziewczynę, która zawładnie jego sercem i zdobędzie wielką sympatię Aleksa, a Puchała i Klaudusia przestaną drzeć koty o to, kto w ich związku tak naprawdę nosi spodnie.