TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

To już IX sezon!

fot. TVP
W tym sezonie szykują się prawdziwe zmiany. Komisarz Alex dostanie nowego opiekuna. To już trzeci pan w historii czworonożnego bohatera. Najpierw był Kuba Wesołowski, potem Antoni Pawlicki. Teraz na wspólne akcje Alex będzie jeździł u boku Krystiana Wieczorka. Co stanie się z Orliczem? Okazuje się, że wraz z Krassowską wyjedzie do Brazylii. Komisarz Piotr Górski właśnie rozpracował krakowskie podziemie narkotykowe i po zakończeniu tej misji udało się go przenieść do Łodzi. Jak odnajdzie się w nowym środowisku i czy dogada się z Alexem? Pierwszy odcinek już 4 marca w TVP1.
W obsadzie kryminalnego hitu telewizyjnej „Jedynki” niezmiennie pozostają Ireneusz Czop jako podkomisarz Ryszard Puchała, Janusz Chabior, jako patolog Leon Berger oraz Beata Fido jako komisarz Marta Grabska. Do pracy w łódzkiej komendzie po przerwie wróci też ekscentryczna, pewna siebie i pyskata policjantka Nina Kruk, którą ponownie zagra Karolina Nolbrzak. Przypomnijmy, że w szóstej serii „Komisarza Aleksa” Nina pracowała w łódzkiej komendzie i prowadziła śledztwa do spółki z Orliczem i Lucyną. Warto dodać, że Nina ma dwa fakultety i drugi dan w judo. Na usta aż ciśnie się pytanie, czy z komisarzem Piotrem Górskim połączy ją tylko praca?

W 9. sezonie „Komisarza Aleksa” gościnnie zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Paulinę Gałązkę, Martę Dobecką, Tomasza Oświecińskiego, Marcela Sabata, Tomasza Borkowskiego, Sławomira Zapałę czy Jakuba Świderskiego.