TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Alex znowu na służbie!

Alex na straży prawa
Po raz dziesiąty „Komisarz Alex” stanie na straży prawa. Kto będzie mu towarzyszył? Jakie zagadki będzie musiał rozwiązać i jakie niespodzianki dla widzów przygotowali twórcy serialu? Dla wszystkich fanów czworonożnego detektywa uchylamy rąbka tajemnicy.
W nowych odcinkach serialu widzowie zobaczą oddelegowaną dwa lata temu do pracy we Wrocławiu Lucynę Szmidt (Magdalena Walach). Urocza pani podkomisarz zrobi ogromne wrażenie na Piotrze (Krystian Wieczorek) – jako policjantka, i jako kobieta.

Po wakacjach komisarz Piotr Górski zostanie wyznaczony do wygłoszenia prelekcji podczas ogólnopolskiej konferencji, mającej odbyć się w jego rodzinnym mieście. Okaże się, że do szkoły policyjnej w Szczytnie przyjechała też z Wrocławia Lucyna Szmidt, z którą Piotr – choć zna ją doskonale z opowieści Ryśka (Ireneusz Czop) – nie miał dotąd okazji spotkać się osobiście. Piotr dowie się, że Lucyna prowadzi w Szczytnie śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci starszej kobiety. Zgodzi się pomóc swej nowej znajomej w odnalezieniu mordercy emerytki. Będzie zadowolony, że przy okazji lepiej pozna panią podkomisarz, o której jego współpracownicy z łódzkiej komendy opowiadali mu same dobre rzeczy.

Zdradzamy, że Piotr bardzo polubi Lucynę... Czy namówi ją, by poprosiła swych przełożonych o pozwolenie na powrót do Łodzi i dołączenie do kierowanego przez niego zespołu?

Powrót Lucyny to nie jedyna niespodzianka, jaką dla fanów „Komisarza Aleksa” przygotowali twórcy serialu.

Po wakacjach Nina (Karolina Nolbrzak) zostanie podkomisarzem i awansuje na stanowisko przełożonej grup śledczych w łódzkiej komendzie, a komendant Mędrzak (Zbigniew Lesień) będzie się musiał bronić przed oskarżeniem o... zabójstwo swej partnerki!

Czy dowiemy się też, co stało się z Orliczem (Antoni Pawlicki) i Krassowską (Agnieszka Więdłocha), którzy zaginęli w Brazylii?

W gościnnych epizodach pojawią się m.in.: Weronika Rosati, Renata Dancewicz, Katarzyna Zawadzka, Wojciech Brzeziński, Dominika Gwit, Aldona Struzik, Paweł Deląg i Ilona Ostrowska.