TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński)

Wilczak to twardziel, ale potrafi okazać serce Alexowi (fot. Witold Bączyk/TVP)
Komisarz Adam Wilczak to glina z burzliwą przeszłością. Po tragicznej śmierci Piotra Górskiego, komendant Stanisław Mędrzak ściąga go do swojego zespołu. Wilczak zna Lucynę ze szkoły policyjnej. Przez wiele lat pracował w Gdańsku.
Młodość Wilczaka na łódzkich Bałutach miała kryminalne tło. Ukradł samochód Mędrzakowi. Policjant przyłapał Wilczaka i podjął próbę sprowadzenia go na dobrą drogę. Młody został wychowankiem Mędrzaka, wstąpił do policji. W kolejnych latach los nie oszczędzał Wilczaka. Stracił żonę w wypadku. Po śmierci komisarza Górskiego, komendant Mędrzak widzi w Wilczaku następcę, który zaopiekuje się Alexem.

Wojciech Czerwiński to aktor znany z planów wielu serialowych i filmowych produkcji. W ostatnich latach występował w „Koronie królów”, realizowanej przez Telewizję Polską opowieści o Kazimierzu Wielkim, królowej Jadwidze i Władysławie Jagielle. „Archiwista”, „Ludzie i bogowie”, „Echo serca”, „Ojciec Mateusz”, „Paradoks”, „Czas honoru”, „Trzeci oficer” to tylko niektóre produkcje TVP, w których zagrał Wojciech Czerwiński. Aktor dobrze czuje się na planie filmów sensacyjnych. Od lat trenuje sztuki walki.