TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Gutek Bielski (Piotr Bondyra)

Gutek udowadnia, że można na nim polegać (fot. Witold Bączyk/TVP)
Aspirant Gustaw Bielski to młody policjant, który wcześniej pracował w wydziale ds. walki z cyberprzestępczością. Do ekipy Górskiego zostaje przeniesiony decyzją przełożonych, co na początku nie wzbudza zaufania w zespole. Dzięki inteligencji, z upływem czasu staje się jednak silnym ogniwem zespołu z łódzkiej komendy.
Łódź to rodzinne miasto Gutka, śmiało można powiedzieć, że zna jego zaułki jak własną kieszeń. Po skończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Bielski dostaje pracę w Komendzie Wojewódzkiej. Po przeniesieniu do wydziału zabójstw musi włożyć sporo wysiłku, żeby zostać zaakceptowanym przez zespół Górskiego. W dodatku Alex na początku niechętnie reaguje na nowego towarzysza. Okazuje się, że Gutek... nieufnie podchodzi do psów. Zarówno młody aspirant, jak i funkcjonariusz na czterech łapach w końcu jednak przełamują pierwsze lody. Gutek to człowiek pełen pasji i zaangażowania. Prywatnie uwielbia grać na saksofonie.

Piotr Bondyra jest znany widzom Telewizji Polskiej z wielu produkcji. Wystąpił m.in. w serialach: „Czas honoru”, „Ludzie i bogowie”, „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i na złe”. W latach 2013-16 występował na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu, był związany również z Teatrem Nowym w Łodzi i Teatrem Oratorium w Warszawie.