TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Alex (Ivo)

Alex jest urodzonym tropicielem (fot. Witold Bączyk/TVP)
Długowłosy owczarek niemiecki. Ma nieomylny instynkt i fenomenalny węch. Niezwykle towarzyski. Potrafi rozpoznać przestępcę na podstawie pokazanego mu wcześniej zdjęcia.
Alex jako pies policyjny jest często wzywany do rozwiązywania kryzysowych sytuacji. Niezwykły instynkt funkcjonariusza na czterech łapach często naprowadza łódzkich policjantów na właściwy tor w prowadzonym śledztwie. Podczas służby na komendzie Alex musi mierzyć się z trudnymi chwilami. Jego pierwszy właściciel został zastrzelony. Alex bardzo to przeżył. Zaopiekował się nim wówczas Marek Bromski (Jakub Wesołowski).

Po śmierci drugiego właściciela Alexem zajął się komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki). Po jego wyjeździe, pies trafił do Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek). Kolejny komisarz również zginął od kul. Alex został wzięty pod opiekę przez twardziela Adama Wilczaka (Wojciech Czerwiński), który do czworonogów ma jednak wyjątkowo dobrą rękę.

Ivo to niemiecki owczarek długowłosy, który gra Alexa na planie. Jest pełnym energii, kudłatym aktorem. Swoją spontanicznością niejednokrotnie potrafi rozbawić ekipę filmową. Dzień zdjęciowy na planie trwa wyjątkowo długo. Ivo jest zastępowany przez Odiego, by oba psy nie przemęczały się zbytnio, wykonując często skomplikowane zadania. Odi wśród aktorów jest znany z psiego profesjonalizmu. Do wyzwań na planie podchodzi wyjątkowo zdyscyplinowany. Wcześniej rolę Alexa grał Rocky, który zaskarbił sobie szczególną sympatię widzów i filmowców. Nic niestety nie trwa wiecznie i Rocky musiał przejść na zasłużoną emeryturę.