TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

„Komisarz Alex”: „gwiazdorskie” nawyki głównego bohatera

Komisarz Alex doskonale dogaduje się ze swoim partnerem komisarzem Bromskim (fot. TVP)
Psi bohater serialu potrafi dać w kość!
W sesji zdjęciowej promującej nowy hit telewizyjnej Jedynki, czyli serial „Komisarz Alex”, wzięli udział odtwórcy głównych ról: Kuba Wesołowski, Magdalena Walach, Ireneusz Czop oraz oczywiście tytułowy Alex – w „cywilu” owczarek niemiecki o imieniu Rocky. To właśnie na nim skupiała się uwaga całej ekipy realizacyjnej. – Rocky, nie jedz bez! – próbowała przywołać do porządku pupila trenerka Beata Krzemińska. – Straszny urwis z niego, ale nie da się go nie lubić – opowiada o psim aktorze z czułością. Rzeczywiście, Rocky - jak na gwiazdę przystało - miewa swoje humory, ale jest to rzadka przypadłość i zazwyczaj grzecznie wykonuje swoje zadania, a wolnych chwilach radośnie biega po planie, zabiegając o zainteresowanie ekipy.

Gdy przyszedł czas na sesję zdjęciową, owczarek posłusznie przystąpił do pracy wraz z aktorami. Nie było łatwo, Rocky’ego trudno zatrzymać na dłużej w jednym miejscu. W końcu padła propozycja, żeby tytułowy Alex wskoczył do zdjęcia na plecy komisarza Bromskiego (Kuba Wesołoski). Początkowy żart szybko został wcielony w życie, a sam Rocky/Alex ochoczo położył przednie łapy na swoim koledze z planu.

Jego filmowy partner przyznał, że postać, w którą się wcielił znacznie różni się od tego, jaki jest w rzeczywistości. – Można stwierdzić, że Bromski jest introwertykiem, ma swój własny świat. Stara się szefować całej ekipie policyjnej, mimo że jest wśród niej najmłodszy. – Nie jest też specjalnie wesołą osobą. – przyznaje. Wesołowski podkreślił także niezwykłą relację, jaka łączy jego bohatera z psem. Niespodziewanie Bromski i Alex stają się najbliższymi kompanami. Aktor przyznaje, że praca ze zwierzęciem była niezwykłym, ale trudnym przeżyciem. – Jest niebanalny, ale także miewa swoje humory. Podobnie jak sam Bromski, może dlatego tak łatwo się dogadują – śmiał się Wesołowski.

Zjadanie części dekoracji czy podkradanie pizzy ekipie technicznej to tylko jedne z wielu niespodziewanych sytuacji, mających miejsce na planie zdjęciowym produkcji filmowej z psem w roli głównej. – Alex jest pewnego rodzaju energią, przy nim nawet najbardziej oczywista scena przestaje taką być. Nie da się przewidzieć, co akurat w tym momencie zrobi zwierzę – stwierdził aktor.

Magdalena Walach, zapytana o to, czy jej bohaterka, podkomisarz Lucyna Szmidt, skradnie serce komisarzowi Bromskiemu zdecydowanie stwierdziła, że układ między jej postacią o postacią graną przez Kubę Wesołowskiego jest czysto zawodowy: – Praca w ich zespole jest priorytetem. Wraz z resztą bohaterów tworzą niezwykle zgrany team, który rozwiązuje mnóstwo ciekawych i zaskakujących zagadek kryminalnych.

Kreujący postać starszego aspiranta Ryszarda Puchałę Ireneusz Czop tak opowiada o swojej postaci: – Mój bohater ma absolutnego bzika na punkcie swojego domu, żony oraz bliźniaków. Dzieci ciągle chorują w związku z tym Rysiek często przychodzi do pracy niewyspany. Żona zmusza go do diety, ponieważ uważa, że jest za gruby. Jednak on ma zawsze w zanadrzu „zestaw ratujący życie” w postaci hamburgerów i hot dogów. Zdarza się jednak, że to właśnie Alex krzyżuje jego plany zaniechania diety, podbierając mu smakołyki.

Możemy być pewni, że nowy serial Telewizji Polskiej dostarczy nam wielu niezwykłych emocji oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pierwsze odcinki serialu „Komisarz Alex” już w marcu w TVP1 oraz w TVP HD!

Krzysztof Bieńko