TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

„Komisarz Alex”: prawdziwa twarz przestępcy

Niektórzy przestępcy doskonale się maskują. Ochman to trudny przeciwnik (fot. TVP)
Komisarz Wilczak i Alex od pewnego czasu obserwują biznesmena Rafała Ochmana. Ochman uchodzi za mecenasa sztuki, darczyńcę wspierającego najbiedniejszych. Wilczak jest przekonany, że za maską wzorowego obywatela, Ochman skrywa prawdziwą twarz.
Komisarz ma przeczucie, że Ochman stał za śmiercią jego żony oraz innej, łódzkiej prokurator. Jednak do zatrzymania Ochmana potrzebne są dowody. W tym samym czasie zespół Wilczaka dostaje zgłoszenie samobójstwa licealistki Moniki Ziemskiej. Dziewczyna została znaleziona przez swoją mamę. Policjanci zwracają uwagę na ślady w mieszkaniu. Czy ktoś jeszcze był przy śmierci Moniki? Może została zmuszona do zażycia leków i popicia ich alkoholem? Przełom następuje w momencie, kiedy Wilczak odkrywa, że Monika pracowała w klubie Rafała Ochmana.

Zobacz scenę z odcinka 216!

Czy biznesmen miał coś wspólnego ze śmiercią dziewczyny? Jednocześnie na komendzie zjawia się inspektor Bogna Bugaj, która zajmie miejsce komendanta przechodzącego na emeryturę. Już przy pierwszym spotkaniu dochodzi do spięcia Wilczaka z nową szefową. Bogna nie lubi pracować z psami. Czy Wilczakowi uda się odkryć prawdę o Rafale Ochmanie? Kiedy dochodzi do finałowej konfrontacji zostaje zagrożone życie Alexa. Kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku na śmierć i życie?

„KOMISARZ ALEX” W SOBOTY O GODZ. 20:35 w TVP1