TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

„Komisarz Alex” z nosem do zagadek

Komisarz Bromski (Kuba Wesołowski) w towarzystwie swojego najlepszego kompana Alexa (fot. TVP)
Komenda Stołeczna Policji. Tłum dziennikarzy, flesze aparatów fotograficznych, policjanci. Jednak to nie konferencja prasowa w sprawie głośnej zbrodni, ale pokaz nowego serialu, który ma szansę stać się hitem wiosny w TVP1.
Biała sala Komendy Stołecznej Policji przez chwilę przemieniła się w salę pokazową nowej produkcji TVP. Nie można było sobie wymarzyć lepszego miejsca na obejrzenie serialu o przygodach grupy policyjnej oraz ich najwierniejszego psiego kompana. Na komendzie stawili się wszyscy bohaterowie serialu, czyli Kuba Wesołowski, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Daniel Olbrychski oraz gość pierwszego odcinka – Katarzyna Figura. Nie zabrakło oczywiście również głównej gwiazdy – owczarka niemieckiego o imieniu Rocky. Nieco zaniepokojony całym zamieszaniem wokół siebie czworonóg siedział grzecznie obok swoich treserów. Flesze aparatów zdawały się nie robić na nim większego wrażenia.

Odtwórca roli Komisarza Bromskiego Kuba Wesołowski zaznaczał, że początkowo praca na planie ze zwierzęciem była trudna. – Musieliśmy się dotrzeć. Podczas pierwszych zdjęć do serialu był nawet pomysł, żeby Alex ze mną zamieszkał, abyśmy mogli się lepiej poznać – śmiał się aktor. Początkową relację z czworonożnym aktorem nazwał nawet „szorstką przyjaźnią”. Później było już tylko lepiej, a pełen energii owczarek stał się nie tylko najlepszym kompanem Komisarza Bromskiego, ale też ulubieńcem samego aktora. Do tego stopnia, że na pytanie czy chciałby mieć jakieś zwierze Wesołowski odparł, że owszem, ale tylko jeżeli będzie to Rocky.

Atmosfera na planie była doskonała, jednak praca z psem była dla wszystkich wielkim wyznaniem. – Alex jest zupełnie nieprzewidywalny, trudno mu usiedzieć w miejscu, jest chodzącym ADHD 24 godziny na dobę – stwierdził serialowy Komisarz Bromski. – Mam nadzieję, że to właśnie szczerość bijąca z Alexa będzie największym atutem produkcji i podbije serca widzów, tak jak stało się w wypadku całej ekipy produkującej serial – dodał po chwili.

Lucyna Szmidt(w tej roli Magdalena Walach)jest bardzo poukładaną panią podkomisarz po rozwodzie, którą, jak sama mówi, „do tej pory parzy miejsce po obrączce”. Nie jest zachwycona pojawieniem się czworonoga na komisariacie, ponieważ nie przepada za zwierzętami. Jednak z czasem przekonuje się do psa, bez którego wiele kryminalnych zagadek nie zostałoby rozwiązanych.

Ważną, choć nie główną rolę, w serialu gra Daniel Olbrychski, który wciela się w Gustawa Mejera. To mentor i duchowy opiekun młodego Bromskiego. Emerytowany mistrz w swoim policyjnym fachu, zawsze służy pomocą ambitnemu komisarzowi, w dyskretny sposób rzucając nowe światło na zgromadzone dowody zbrodni. Dla Olbrychskiego to powrót po latach do Łodzi, która, warto zaznaczyć, jest miejscem wszystkich wydarzeń w serialu. – To miasto tętni życiem, jestem pod ogromnym wrażeniem otoczenia, jakie ukazuje serial – powiedział aktor.

Również gwiazda pierwszego odcinka Katarzyna Figura była pod wrażeniem całej produkcji. Żartowała nawet, że może jej bohaterka niespodziewanie powróci w kolejnej serii. Aktorka zapewniała, że udział w serialu był dla niej wielką przyjemnością.

Serial z psem w roli głównej zagości na ekranach telewizorów już w sobotę 3 marca w Jedynce o godzinie 20.20. Po obejrzeniu pierwszego odcinka z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że będzie to serial niezwykły, pełen emocji, wartkiej akcji, dynamicznych pościgów, pozytywnej dawki humoru oraz uroku, którego całą moc dostarcza główny bohater, czyli „Komisarz Alex”. Widzowie będą mieli okazję przekonać się o tym już niedługo. Miejmy nadzieję, że i oni pokochają nową czworonożną gwiazdę.

kb