TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Kuba Wesołowski: komisarz i pies są podobni

Kuba Wesołowski z psem na planie serialu (fot.Witold Baczyk/TVP)
– Zaprzyjaźniłem się z psem trochę szorstką przyjaźnią – mówi Kuba Wesołowski.
Jest Pan trochę z charakteru podobny do swojego bohatera?

– Ani trochę. To kompletnie inny facet. Jest ode mnie poważniejszy, dojrzalszy. Mało się uśmiecha, podczas gdy ja często. To introwertyk, ma swój wewnętrzny świat, swoje humory. Ja jestem bardziej otwarty. Trochę chyba obciąża go to, że jest najmłodszy w zespole, a szefuje mu. Jego relacja z psem, której nikt się po nim nie spodziewał pokazuje, że jest dobrym człowiekiem.

Jak ułożyła się Panu współpraca z owczarkiem Rockym czyli tytułowym Aleksem?

– Bardzo dobrze, bo komisarz i pies są do sobie podobni. Rocky bywa nieprzewidywalny, spontaniczny, jak to pies, ale w sumie jest karny. Obaj są indywidualistami. Lubią chodzić własnymi drogami. Rocky powodował często zabawne sytuacje na planie. A to zjadł dekoracje, a to zjadł pizzę ekipie technicznej. Taki pies to nieustanna energia krążąca wokół aktora, energia która czasem dekoncentruje, ale często inspiruje, pobudza. Zaprzyjaźniłem się z nim taką trochę szorstką przyjaźnią. Jest fantastyczny, uroczy i bywa wzruszający.

Co najważniejszego daje Aleks temu serialowi?

– On jest najważniejszy. Jest tytułowym bohaterem. Daje serialowi ciepło, czułe emocje. Jest wartością dodaną.

Czy ten serial ma wiele wspólnego z formatem austriackim, na którym jest oparty?

– Nie widziałem go, ale z tego co wiem, niewiele. Austriacki serial kręcony był dwadzieścia lat temu, kiedy inaczej kręcono filmy i seriale, inną techniką w innym tempie. Z podobieństwa został tylko duet: człowiek i pies.

Rozm. Krzysztof Lubczyński