TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

„Komisarz Alex”: pierwszy odcinek za nami

Marek Bromski przekona się, że futrzasty współlokator ma swoje nawyki (fot. Witold Baczyk)
Już dziś, 3 marca, w TVP1 wystartował nowy sensacyjny serial „Komisarz Alex” – zrealizowany na austriacko-włoskiego „Komisarza Rexa”. Na miejsce akcji 13 (na razie) odcinków, wyreżyserowanych przez Roberta Wichrowskiego, wybrano Łódź, a w rolach głównych zobaczymy także Magdalenę Walach (podkomisarz Lucyna Szmidt) i Ireneusza Czopa (aspirant Ryszard Puchała). Wspólnie z komisarzem tworzą zespół śledczy, do którego dołączy Alex, „osierocony” po śmierci swego pierwszego partnera.

Alex zamieszka z komisarzem Bromskim, ale początkowo nie wszystko będzie się między nimi dobrze układać. Pies pokaże, że ma charakter i przyzwyczajenia, a dwunożny partner będzie się musiał nauczyć psiego „języka” – zrozumieć zachowania Alexa i zaufać jego inteligencji. Wyostrzony psi węch pozwoli rozwiązać wiele kryminalnych zagadek i schwytać wielu groźnych przestępców.

„Komisarz Alex”, jak na serial sensacyjny przystało, zaczyna się „bombowo” – od wybuchu, w którym ginie biznesmen pochodzący zza wschodniej granicy. Również w kolejnych odcinkach będzie scen akcji – strzelanin, pościgów, napadów. W rolach przestępców i ich ofiar zobaczymy plejadę znakomitych aktorów.

 Nowy serial Jedynki jest jednak propozycją nie tylko dla miłośników sensacji. Obecność psa (rolę Alexa w 70 procentach zagrał Rocky, w pozostałych scenach wystąpili jego dublerzy; owczarki niemieckie zostały znakomicie przygotowane przez Beatę i Andrzeja Krzemińskich) wprowadza zupełnie inny klimat. Serialowy Alex raz jest czujnym policjantem, innym razem – gdy trzeba uspokoić dzieci, które terroryzował bandyta - terapeutą, kiedy indziej stać go na szczenięce psoty, bywa też komikiem, zwłaszcza wtedy, gdy staje się „gosposią” w mieszkaniu swego partnera.

Kolejne odcinki „Komisarza Alexa” emitowane będą w soboty w TVP1 o godz. 20.20, powtórki w niedziele o godz. 17.25. Serial emitować będzie także TVP HD w soboty o 21.50 i w niedziele o 17.25, obejrzeć będzie go można także na stronie vod.tvp.pl.